Rekreacja i Rozrywka

Do największych atrakcji w Konstancinie Jeziornie należy Uzdrowisko i Park Zdrojowy, w którym latem odbywają się liczne koncerty oraz tężnia solankowa. Niewątpliwie warta zobaczenia jest również zabytkowa, willowa zabudowa Konstancina pochodząca z przełomu XIX i XX w. Warto pojechać do Starej Papierni, w której obecnie znajduje się centrum handlowe oraz wziąć udział w ciekawych warsztatach organizowanych w Muzeum Opowiadaczy Historii i Muzeum Papiernictwa. Osoby zainteresowane zabytkami architektury sakralnej powinny odwiedzić Kościół p.w. Wniebowzięcia NMP w Konstancinie, Kościół p.w. św. Józefa w Mirkowie, Kościół p.w. MB Anielskiej w Skolimowie oraz Kościół p.w. św. Zygmunta w Słomczynie. Inne zabytki  architektury w Konstancinie to między innymi: zespół budynków fabrycznych i osiedla robotniczego pochodzące z przełomu XIX i XX wieku, dwór i park w Oborach oraz Turowicach, dwór w Skolimowie, budynek stacji kolejki wilanowskiej w Klarysewie I budynek młyna nad Jeziorką w Skolimowie.

Piękna przyrodniczo i spokojna okolica Konstancina to doskonałe miejsce na weekendowy wyjazd i spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dla amatorów aktywnego wypoczynku przygotowano w okolicy wiele ścieżek dla rowerzystów i spacerowiczów. Istnieją również ciekawe propozycje dla zwolenników turystyki zdrowotnej.

Liczne atrakcje w postaci plenerowych imprez, zwiedzania oraz programów edukacyjnych przygotowuje co roku Ogród Botaniczny PAN Powsin.

Na terenie Gminy Konstancin Jeziorna można skorzystać z udogodnień i atrakcji proponowanych w ramach Karty Dużej Rodziny.